به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : ارزش ذاتی شوینده چقدر است؟

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

ارزش ذاتی شوینده چقدر است؟

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 30 مرداد 1397
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
730

 ارزش ذاتی شوینده چقدر است؟

شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر یکی از شرکت های سرمایه گذاری حاضر در بازار سرمایه است که عمده ی سرمایه گذاری های خود را صنعت محصولات شیمیایی متمرکز کرده است و ۸۷% از وزن پورتفوی بر مبنای بهای تمام شده به این صنعت و ۸ درصد به صنعت واسطه گری های مالی اختصاص داده شده است.

سرمایه گذاری های این شرکت در صنعت شیمیایی عمدتا در شرکت های تولید محصولات شوینده بوده است و شرکت های پاکسان و گلتاش و ساینا از بزرگ ترین شرکت های زیرمجموعه ی این شرکت می باشد. گفتنی است شرکت شوینده مالک ۶۷% از شپاکسا، ۸۰ درصد از شگل و ۶۶% از ساینا است و در بانک اقتصاد نوین نیز سهمی ۰٫۵% دارد.
در ترکیب درآمدی این شرکت در سال ۱۳۹۶ سود حاصل از سرمایه گذاری در شرکت گلتاش با سهم ۶۲% بیشترین سهم را در پورتفوی درآمدی شرکت داشته است و در رتبه ی بعدی پاکسان با سهم ۳۳% و ساینا با سهم ۴% قرار دارند و از این رو نوسانات سود گلتاش بر درآمد شرکت اثر بالایی خواهد داشت.

بررسی سرمایه گذاری شرکت بر مبنای بهای تمام شده از وزن اندک پورتفوی غیربورسی حکایت دارد و عمده ی سرمایه گذاری ها در شرکت های بورسی می باشد و شرکت گلتاش با سهم ۴۸ درصد و شرکت پاکسان نیز با سهم ۴۴ درصد بیشترین سهم از ارزش بازار پورتفو را به خود اختصاص داده اند و در این بین ساینا نیز سهم ۶ درصد و ونوین نیز سهم ۲ درصدی دارند. خالص ارزش دارایی های شرکت تا پایان روز یک شنبه ۲۸ مرداد ماه به ازای هر سهم ۵۰۰۰ ریال بوده است و شرکت در حال حاضر در محدوده ی ۶۰% خالص ارزش دارایی ها معامله می شود. در سال جاری معاملات این شرکت به صورت تاریخی در محدوده ی ۵۲% تا ۶۵% از خالص ارزش دارایی های خود معامله شده است.

 

منبع : کارگزاری آبان

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش