به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : شنیده های بازار سرمایه 14-05-97

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

شنیده های بازار سرمایه 14-05-97

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 14 مرداد 1397
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
612

شنیده های بازار سرمایه 14-05-97

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

فولاد ، سنگ آهن

قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز چهارشنبه با ۱.۱ دلار کاهش ۶۶.۴۵ دلار معامله شد. قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد با ۱.۱ دلار کاهش ۶۶.۴۵ دلار معامله شد. سنگ آهن عیار ۶۵درصد استرالیا نیز با همین میزان کاهس ۹۳.۴۵ دلار معامله شد.

فولاد  ، فخوز

محمد کشانی مدیر شرکت فولاد خوزستان گفت: با توجه به قیمت گذاری دستور ی فولاد در بورس کالا اگر نهاده های تولید رو به افرایش وقیمت شمش فولاد افت کند احتمال کاهش تولید در فولاد خوزستان وجود دارد.

فولاد

سهم عظیم فولادی ها در بازدهی بورس 96

کارنامه 4 ماهه موفق نمادهای فولادی در سال جاری

شرکت های فولادی در سال 96 به عنوان یکی از گروه های اثرگذار بر رشد شاخص کل مطرح بودند. انعکاس رشد قیمت جهانی  کامودیتی ها از جمله مس و فولاد در صورت های مالی اغلب آن ها، باعث شد تا مجامع سالانه این نماد ها با سودآوری مطلوب برای سهامداران همراه باشد. همچنین بررسی عملکرد یکساله برخی از فولادسازهای بزرگ نشان می دهد که ارتقای آمار تولید و صادرات طی سال 96، اهرم قوی رشد سودآوری آنها بوده است.

با این وجود، عملکرد چهار ماهه نخست سال جاری این نمادها نیز از افزایش ارقام مولفه های سودآور حکایت دارد. اما این روزها موضوع تعیین و تکلیف نرخ دلار در صورت های مالی آن ها از اهمیت بسیاری برخوردار است موضوعی که میتواند چشم انداز این شرکت ها را دستخوش تغییرات جدی کند.

نوین

«نوین» در فرابورس

فردا؛ یکشنبه ظرفیت‌های شرکت «بیمه نوین» در  سی‌و‌هشتمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه»  معرفی می شود.

های وب

سازمان بورس و اوراق بهادار در جدیدترین اطلاعیه خود، آخرین وضعیت شرکت داده گستر عصر نوین را شفاف سازی کرد. در این اطلاعیه، سازمان بورس با اشاره به شفاف سازی مورخ  97.2.5این سازمان عنوان کرده ، با توجه به ابهاماتی که در مورد عملکرد شرکت در سالهای گذشته مشاهده شد، صورت‌های مالی حسابرسی‌شده شرکت جهت بررسی به کمیته پذیرش و نظارت بر موسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال شد. مطابق نظر آن کمیته صورت‌های مالی در زمینه خرید لایسنس از شرکت HHB و هزینه استهلاک آن، شناسایی درآمد و بهای تمام شده قراردادهای طرح خدمات عمومی اجباری روستایی (قراردادهای USO)، افشای ناقص معاملات با اشخاص وابسته و معاملات مشمول ماده 129 اصلاحیه قانون تجارت، خرید تجهیزات(Enodeb)  و فروش آن به شرکت رایانه دانش گلستان و غیره دارای ابهاماتی بوده ‌است که مطابق با بند پ ماده 11 دستورالعمل مؤسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار، جهت رسیدگی و اظهارنظر طی نامه شماره 30961/122 مورخ 96.11.5 به جامعه حسابداران رسمی ایران ارجاع شد.

تاپیکو / فارس

فرایند ادغام ۲ شرکت هلدینگ خلیج‌فارس و تاپیکو به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت‌های پتروشیمی ایران با فروش ۱۶درصد از سهام تاپیکو از ۲۴ مرداد‌ماه آغاز می‌شود.

 به فاصله 2‌ماه پس از آنکه وزیر نفت مذاکراتی را با دولت برای ادغام 2شرکت هلدینگ خلیج‌فارس و شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو) آغاز کرد فرایند اجرای این ادغام از هفته آینده آغاز می‌شود. آنطور که تأمین اجتماعی اعلام کرده قرار است 24مرداد‌ماه 16درصد از سهام این شرکت را به قیمت پایه هر سهم 260تومان راهی میز فروش کند.

با فروش 16درصد از سهام تأمین اجتماعی به هلدینگ خلیج‌فارس سهم تأمین اجتماعی در این شرکت به 50درصد کاهش می‌یابد، شرکت تاپیکو هم 8.5درصداز سهام هلدینگ خلیج‌فارس را در اختیار دارد. قرار است هلدینگ خلیج‌فارس با انجام یک افزایش سرمایه منابع مالی لازم را برای خرید سهام تاپیکو تأمین کند

سود نقدی

میزان سود تقسیم شده شرکت‌ها به تفکیک صنعت در پایان تیرماه برابر با ۲۹۲ هزارمیلیارد ریال و متوسط سود نقدی برای هر سهم معادل ۴۱۰ ریال را نشان می‌دهد.

وبصادر

بانک صادرات درخصوص جزئیات واگذاری ۵۱ درصد سهام شرکت انرژی سپهر و تاثیر ان بر سود سال های آتی توضیحاتی داد. این بانک به منظور رعایت مفاد دستورالعمل سرمایه گذاری در اوراق بهادار بانک مرکزی و همچنین الزامات قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی نسبت به واگذاری و فروش بیش از ۵ میلیارد و 99 میلیون سهم معادل ۵۱ درصد از سهام شرکت انرژی سپهر به قیمت هر سهم 2700.4 تومان جمعا به مبلغ 1.37 هزار میلیارد تومان به شرکت پتروفرهنگ اقدام کرده است. بهای تمام شده سهام واگذار شده در دفاتر این بانک معادل 497.5 میلیارد تومان است

سنگ‌آهن

مهدی کرباسیان رییس سازمان ایمیدرو گفت: سیاست سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران افزایش حداکثر بهره برداری از معادن است بطوریکه امروز توانستیم از ۱۱میلیون تن باطله کم عیار معدن بزرگ جلال آباد کنسانتره سنگ آهن توسط شرکت فکور صنعت تهران تولید کنیم. وی تصریح کرد: ظرفیت این کارخانه فراوری ۶۰۰هزار تن کنسانتره سنگ آهن با استفاده از باطله های سنگ آهن است.و هدف از احداث کمک به زنجیره تولید فولاد کشور است.

قیمت آهن

کاهش غیرمنتظره قیمت آهن‌آلات ساختمانی

روز گذشته در شرایطی کاملا غیرمنتظره قیمت آهن‌آلات روند نزولی را در پیش گرفت.

کلاف گرم  ، فولاد مبارکه

محمود اکبری با اعلام این خبر اظهار کرد: به دنبال سیاست گذاری صورت گرفته جهت تأمین حداکثری نیاز صنایع پایین دستی کشور، میزان تحویل کالا به بازار داخل در چهارماهۀ اول سال ۹۷ با رشد ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۲ میلیون و ۵۰ هزار تن رسید که از این میان یک میلیون و ۲۸۲ هزار تن کلاف گرم به بازار داخل تحویل شده و نسبت به چهارماهۀ اول سال ۹۶ رشد ۲۴ درصدی داشته است.

ناوگان حمل ونقل

آمادگی سوئد برای نوسازی ناوگان مسافربری کشور

عضو کمیسیون عمران مجلس، از آمادگی کشورهای اسکاندیناوی و سوئد برای همکاری با ایران در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافربری خبر داد.

بسته جدید ارزی بانک مرکزی همتی

محمدرضا پور ابراهیمی؛ رییس کمیسیون اقتصادی ۱۲ شرط مجلس برای تایید و حمایت از بسته سیاست های جدید ارزی بانک مرکزی را تشریح کرد و به دولت هشدار داد تغییرات جزیی و ناقص در سیاست های ارزی را نمی پذیریم. وی در مورد شروط مجلس شورای اسلامی برای تایید بسته ارزی بانک مرکزی گفت: نحوه مدیریت بازار ارز در کشور باید بر اساس چارچوبی باشد که دولت بتواند هم تقاضاهای ضروری ارز را برای تامین کالاهای اساسی در کشور پاسخگو باشد  و هم بتواند تقاضاهای مابقی اقلام مورد نیاز کشور در بخش های مختلف اعم از مصارف عام، اقلام و یا مواداولیه واحدهای تولیدی که فرآیند عملیات اقتصادی را در کشور استمرار می دهد را تامین کند. این موضوع در حالی بررسی می شود که رییس کل بانک مرکزی گفت: به همراه صاحبنظران، کارشناسان و مسئولان اقتصادی، به طور تمام وقت در حال بررسی راه‌های برون رفت از وضعیت فعلی ارزی هستیم.

بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس، از رسیدن مقدار تولید بنزین این پالایشگاه به ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر در روز خبر داد.

های وب

شرکت داده گستر عصر نوین گزارش عملکرد ۱۲ ماهه سال گذشته را منتشر و آخرین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی جاری را با تعدیل مثبت ۱۱۰ درصدی همراه کرد. شرکت 400 میلیارد تومانی داده گستر عصر نوین که از 22 آذر با توقف نماد روبرو است ،گزارش عملکرد 12 ماهه منتهی به اسفند گذشته (حسابرسی شده) را منتشر کرد تا آماده برگزاری مجمع سالانه شود.

سکه

حباب سکه به زیر یک میلیون رسید

محمد کشتی‌آرای در مورد کاهش قیمت سکه در بازار  گفت: امروز قیمت‌ها تقریبا به سطح قیمت‌های گذشته رسیده و به نوعی در 4 روز گذشته از حالت التهابی و هیجانی آن کاسته شده است. به طوری که قیمت هر قطعه سکه تمام از 4 میلیون و ششصدو پنجاه هزار تومان هفته گذشته، با تعدیل نرخ ارز، به 3 میلیون و هشتصدو هفتاد هزار تومان رسیده است.

 

بزرگترین منبع چارت های نماد های بورسی

ده ها کانال در یک کانال

chartsahm@

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش