به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : پرش ١٠٠ درصدی فروش شیران

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

پرش ١٠٠ درصدی فروش شیران

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 02 مرداد 1397
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
633

 پرش ١٠٠ درصدی فروش شیران

داریوش حمیدی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در خصوص آخرین تحولات این شرکت بورسی  گفت: همانطور که در گذشته اعلام شده دو محصول LAB و HAB «شیران» با نرخ دلار نیمایی به فروش می رسند، اما محصول نرمال پارافین شرکت که جز محصولات پر کاربرد ما است طبق لیست اعلام شده با ارز آزاد و توافقی فروخته می شود.

«شیران» یکی از محصولات اصلی خود را با ارز آزاد صادر می کند و از این محل حاشیه سود قابل توجهی خواهد ساخت.

داریوش حمیدی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در خصوص آخرین تحولات این شرکت بورسی  گفت: همانطور که در گذشته اعلام شده دو محصول LAB و HAB «شیران» با نرخ دلار نیمایی به فروش می رسند، اما محصول نرمال پارافین شرکت که جز محصولات پر کاربرد ما استطبق لیست اعلام شده با ارز آزاد و توافقی فروخته می شود.

حمیدی گفت: این خبر خوشایندی برای شرکت خواهد بود و ما طی هفته جاری شفاف سازی لازم در مورد این موضوع را انجام می دهیم.

به گفته وی٬ شرکت صنایع شیمیایی ایران به دلیل موضوع خرید مواد اولیه با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومان ابتدا در سه ماهه مجبور به افت سود شد اما، با مصوبه جدید و خرید مواد اولیه و خوراک با نرخ ۳۸۰۰ تومان ما دوباره تعدیل مثبت خواهیم داشت.

این مقام مسئول در صنایع شیمیایی ایران گفت: در مورد موضوع فوق شفاف سازی انجام شده، اما در مورد فروش آزاد نرمال پارافین به زودی شفاف سازی لازم را در کدال انجام می دهیم. در طی این مدت هم با نرخ دلار آزاد تا میزان قابل اعتنایی نرمان پارافین به فروش رفته است که میزان دقیق آن به زودی اعلام می شود.

لازم به ذکر است ، شرکت در جداول پیوست گزارش تفسیری ارائه شده میزان فروش شرکت در شش ماهه دوم سال مالی را ۶,۳۷۹,۹۲۲ میلیون ریال برآورد کرده است در حالی که میزان فروش شرکت در ۶ ماهه منتهی به ۹۷٫۰۳٫۳۱ به میزان ۳,۷۰۵,۱۴۲ میلیون ریال بوده است. این جهش حدودا دو برابری در فروش ناشی از فروش حجم عمده نرمال پارافین تولیدی شرکت با نرخ ارز آزاد در نیمه دوم سال مالی است.

ضمنی این که شرکت در ۶ ماهه ابتدایی سال مالی خود ۱۵,۸۱۰ تن نرمال پارافین فروخته است. در حالی که در جداول پیوست گزارش تفسیری ارائه شده میزان فروش نرمال پارافین در نیمه دوم سال مالی ۶۰,۲۹۵ تن برآورد شده است (حدود ۴ برابر فروش نیمه اول سال مالی). مطمئنا دلیل این مسئله به مصوبه دولت در ۲۱ خرداد ماه بر می گردد. زیرا در این تاریخ فهرست کالاهای مشمول واریز ارز به سامانه نیما اعلام شد که در آن نرمال پارافین وجود نداشت. بنابراین شرکت فروش این محصول را به نیمه دوم سال مالی منتقل کرده است.

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش