به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : هدایت نقدینگی به سمت بورس

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

هدایت نقدینگی به سمت بورس

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 17 تیر 1397
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
566

هدایت نقدینگی به سمت بورس

هدایت نقدینگی ‌از سوی دیگر بازارها به سمت بورس، که از اواخر فصل بهار آغاز شد، نیز مزید بر علت خوشبینی به آینده بورس است. موضوعی که بازار سرمایه سالها در انتظار آن قرار داشت

روند بازار سهام طی سه ماه نخست سال با ثبت رکوردهای متعددی همراه بود، در همین زمینه گمانه زنی ها در خصوص روند سه ماهه دوم سال خالی از لطف نیست .بررسی ها نشان می دهد تداوم رشد بورس در فصل تابستان با توجه به شرایط کلی اقتصاد کشور و همچنین عملکرد مالی شرکت ها دور از انتظار نیست.

محمودرضا خواجه نصیری، مدیرعامل تامین سرمایه تمدن در گفتگویی به تشریح شرایط بازار در دومین فصل سال پرداخت.

وی در این زمینه بیان کرد: چندین اتفاق اساسی در روند بازار سهام از اهمیت بسیاری برخوردار است. یکی از مهمترین مسائل توجه به نوسانات قیمتی در بازار ارز و سکه و اثر آن بر شرکت های بورسی است.

خواجه نصیری با اشاره به فعالیت شرکت های صادرات محور بیان کرد: افزایش نرخ ارز، افزایش تورم انتظاری را به همراه دارد. از سویی نوسانات تورمی در صورت های مالی شرکت های صادرات محور نیز اثرگذاری دارد و میتواند رشد سودآوری را به همراه داشته باشد.

وی افزود: همچنین حرکت نقدینگی دیگر بازارها به سمت بورس که از اواخر فصل بهار آغاز شد، مزید بر علت خوشبینی به آینده بورس است. موضوعی که بازار سرمایه سالها در انتظار آن قرار داشت.

خواجه نصیری تاکید کرد: جریان کلی اقتصاد کشور به سمتی می رود که گردش نگاه بسیاری از سرمایه گذاران به سمت بازار سهام است، این موضوع انتظار افزایش تقاضا در سهم های جذاب و رشد قیمتی بسیاری از سهم را قوت می بخشد.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن در ادامه با اشاره به میزان اثر ریسک های سیستماتیک بر روند فعالیت شاخص کل بیان کرد : یکی از مهمترین موضوعات مطرح در این بازه زمانی، مربوط به اعمال تحریم های جدید از سوی آمریکا است . بعد از خروج آمریکا از معاهده هسته ای ، دیده شد که بازار سهام در مسیر منطقی و تبعیت از تحلیل های بنیادی حرکت کرد و این موضوع نتوانست اثر در خور توجهی در روند معاملات داشته باشد.

وی افزود: رصد این تجربه خود گواه این موضوع است که اینچنین ریسک هایی نمیتواند اثر طولانی مدت یا مهمی بر بازار داشته باشد. در شرایطی که شرکت ها به دنبال تثبیت قیمت ها بوده و سهامداران نیز بر مبنای تحلیل های منطقی در بازار عمل کنند ، بورس می تواند این ریسک ها را با کم‌ترین تاثیری پشت سر بگذارد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان با تاکید بر اهمیت استفاده از تحلیل های استاندارد بیان کرد: سهامداران باید تمام مولفه های موثر بر رشد قیمتی سهم ها را در نظر داشته باشند تا به حداکثر سودآوری برسند.

وی افزود: بررسی نسبت قیمت به درآمد و پیش بینی سود هر سهم شرکت ها در این مقطع از اهمیت زیادی برخوردار است. با توجه به تثبیت عرضه دلار ۴هزار دویست تومانی در فعالیت شرکت ها، این مولفه ها می تواند پتانسیل صعود قیمت سهام را تا حدودی مشخص کند

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش