به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه

تاريخ ارسال پست:
پنجشنبه 07 تیر 1397
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
600

فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه

رییس جمهور تنها راه حل هدایت نقدینگی سرگردان را عرضه سهام در بورس دانست و این موضوع را محرک اصلی پیشرفت اقتصادی کشور دانست.

همه به بورس بیایند، این دستور صریح رییس جمهور به سازمان های دولتی بود که عصر امروز در نشست مدیران اجرایی کشور بیان شد. حسن روحانی همچنین خطاب به نهادهای دولتی عنوان کرد: نهادها باید با عرضه سهام بنگاه های سودده فضا را برای ورود مردم به بازار سرمایه هموار کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، عصر امروز ششم تیرماه رییس‌جمهور در نشست هم‌اندیشی با مدیران ارشد دولت به اقشار مختلف جامعه توصیه کرد تا از بازار سرمایه استقبال کنند و ابراز داشت: نقدینگی های سرگردان با داد و ستد سهام در بازار سرمایه به درستی هدایت می شود.  

حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان در این اجلاس گفت: باید در شرایط جدید اشتغال ایجاد کنیم و خطاب به سازمان های دولتی تاکید کرد: چنانچه می خواهید نقدینگی را به درستی هدایت کنید، باید سهام شرکت ها و بنگاه های سود ده را وارد بازار سرمایه کنید. در این صورت چنانچه بازدهی سهام برای مردم ملموس شود، نقدینگی ها نیز وارد این بازار خواهد شد.

رییس جمهور کشورمان ورود به بازار سرمایه و عرضه سهام دولتی در این بازار را یک الزام و مصوبه اعلام کرد و اظهار داشت: با هدایت نقدینگی های مردم و جامعه به بازار سرمایه، حرکت جدیدی در اقتصاد شکل میگیرد که به چرخه اقتصاد کمک می کند.

رییس جمهور با اشاره به اثر این حرکت مثبت در چرخه تولید کشور بیان کرد: ارگان های مهم اقتصادی کشور وظیفه دارند سهام خود را وارد بازار سرمایه کنند، اگر این راه آغاز شود، مردم نیز با اطمینان و علاقه بیشتر نقدینگی خود را وارد بازار  سرمایه می کنند. این موضوع می تواند سرآغاز حرکت جدیدی در اقتصاد کشور بوده و ره آوردهای بسیاری برای کشور به همراه داشته باشد.

حجت الاسلام حسن روحانی اثر تحرک این فعالیت ها را در بازار سرمایه اینچنین تشریح کرد: اگر مردم باور کنند که سرمایه آن ها با سود بیشتری همراه است ،طبیعتا حضور پررنگ تری از خود نشان می دهند و این موضوع میتواند بخش تولید کشور را به حرکت درآورده و کشور را رونق قابل توجهی بخشد.

رییس جمهور به لزوم تامین مواد اولیه برای صنایع اشاره کرد و‌ گفت: باید تولید کشور را به حرکت در آوریم، در همین زمینه به تولیدکنندگانی که مواد اولیه خود را از خارج کشور تهیه کنند، تعهد می دهیم که ارز رسمی پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مردم مطمئن باشند که نیاز زندگی روزانه آنها تامین می شود، حمایت همه جانبه دولت از بخش خصوصی را مورد توجه قرار داد و گفت: باید خدمات تسهیل و ارزان شود و اگر قرار است نرخی در خدمات افزایش یابد نباید از حد تورم بالا برود.

حجت الاسلام حسن روحانی به ثبات در تورم  تک رقمی اشاره کرد و خطاب به وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: وزیر صمت باید به مردم اعلام کند چه اقلامی به وفور در کشور وجود دارد و قیمت آن تغییر نمی کند.

رییس جمهور تاکید کرد: همه وزرا که در زمینه تولید، واردات و صادرات نقش دارند باید برای تامین نیازهای بخش خصوصی و رونق تولید تلاش و از این بخش حمایت کنند.

حجت الاسلام حسن روحانی با تاکید بر ایستادگی در مقابل بیگانگان، گفت:باید مستقیم به مردم بگوییم در این ۵۱ روز به چه کسی چه میزانی ارز داده شده است و دریافت کننده چه میزان واردات داشته است.

وی به لزوم شفاف سازی تاکید کرد و ‌گفت: باید در فضای مجازی و رسانه ها به مردم اعلام شود به چه دلیل و چه میزان دلار ۴۲۰۰ تومانی پرداخت شده است

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش