به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : ظریف شرط ایران برای مذاکره با ترامپ را اعلام کرد

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

ظریف شرط ایران برای مذاکره با ترامپ را اعلام کرد

تاريخ ارسال پست:
چهارشنبه 01 خرداد 1398
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
573

ظریف شرط ایران برای مذاکره با ترامپ را اعلام کرد

وزیر امور خارجه شرط پذیرش پیشنهاد ترامپ برای مذاکره با ایران را نشان دادن احترام از سوی آمریکا بصورت عمل به تعهدات برجامی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد جواد ظریف به شبکه CNN گفت: ایران با دونالد ترامپ مذاکره نخواهد کرد، مگر اینکه آمریکا با احترام از طریق تعهدات ذیل برجام بتواند تهران را متقاعد به مذاکره کند.

وی ضمن انتقاد نسبت به اقدام آمریکا در ارسال ناوگروه آبراهام لینکلن به همراه بمب‌افکن به خلیج فارس افزود: داشتن همه این تجهیزات نظامی در یک منطقه کوچک به خودی خود مستعد وقوع حوادث و مستلزم احتیاط فراوان است و آمریکا بازی بسیار بسیار خطرناکی را انجام می‌دهد.

این عضو کابینه با تقبیح اقدام واشنگتن در خروج از برجام و اعمال تحریم‌ها علیه ایران تاکید کرد: با حسن نیت کار کردیم. اما حاضر به مذاکره با افرادی که پیمان خود را شکسته‌اند و به تعهدات‌ عمل نمی‌کنند نیستیم.ایران در مقابل تهدیدات تسلیم نخواهد شد و هرگز با زور و از سر اجبار مذاکره نمی‌کند. شما نمی‌‌توانید تهدید کنید و انتظار همکاری داشته باشید. راه انجام این کار از دریچه احترام می‌گذرد، نه از طریق توسل به تهدید.

ظریف گفت: اگر تنش‌ها تشدید شود، عواقب دردناکی خواهد داشت.ایران علاقه مند به تشدید تنش‌‌ها نیست. در عوض، خواستار پایان فوری جنگ اقتصادی است که توسط آمریکا علیه ایران اعمال می‌شود،تحریم ها شهروندان را از نیازهای معیشتی محروم کرده است.همه آنچه که می خواهیم به فروش رساندن نفت‌ است و آمریکا در نقش غارتگری است که مردم را از خرید نفت ایران محروم می‌کند.تحریم‌های سخت آمریکا که به اقتصاد ایران آسیب زده،مصداق تروریسم علیه شهروندان است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش