به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : پیش بینی سهام ۸ گروه

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

پیش بینی سهام ۸ گروه

تاريخ ارسال پست:
شنبه 14 اردیبهشت 1398
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
666

پیش بینی سهام ۸ گروه

 

  یک کارگزاری با اعلام علت سیر صعودی بازار و اهمیت ویژه تحولات اقتصادی - سیاسی داخلی و جهانی، وضعیت ۸ گروه در روزهای آینده را پیش بینی کرد.

دومین هفته اردییهشت برای فعالان بازار سهام درحالی با رقم جدید و 220 هزار و 108 واحدی شاخص شروع می شود که کارگزاری آبان درباره شرایط روزهای گذشته و پیش بینی آینده اعلام کرد: بازار در هفته گذشته روندی مثبت و پرقدرت داشت و رشد قیمت ها در اکثر گروه ها رخ داد که عمدتا به دلیل رشد نرخ ارز و ثبات نرخ های جهانی و البته انتظارات تورمی در سال جدید بود و همین موضوع روندی پرقدرت را در بازار سهام در پی داشت.

اما در پایان هفته گذشته، انتشار آمارهای نه چندان مطلوب از ابر قدرت های اقتصادی،  افت قیمت ها در بازارهای کالایی را در پی داشت.  هر چند افت نسبی شاخص دلار ، بهبود ولو محدود قیمت ها را به دنبال داشت.

در گروه های مختلف بازار ، خودرویی ها به سطوح مقاومتی معتبر نزدیک شده اند و احتمال افزایش عرضه در نمادهای بزرگ گروه وجود خواهد داشت.  به نظر می رسد همچنان در میان مدت این گروه از گروه های پیش رو بازار باشد.

در گروه فلزات اساسی، رشد شاخص دلار و افت قیمت های جهانی می تواند نمادهای مرتبط را متاثر کند. هرچند رشد نرخ ارز می تواند تا حدودی اثر روانی افت قیمت های جهانی را تعدیل کند . در این میان همچنان نمادهای کوچکتر گروه از شانس بیشتری برای صعود برخوردار هستند.

در گروه فرآورده های نفتی با نزدیک شدن به فصل انتشار گزارش ها، مجددا شایعات تحقق سودهای قابل قبول در کنار رشد قیمت نفت گروه را مورد توجه قرار داد. ولی افت قیمت نفت و فرآورده ها می تواند روند گروه را کند و حتی به سمت اصلاحی آرام سوق دهد.

در گروه محصولات شیمیایی نیز اخبار مربوط به تمرکز آمریکا بر تحریم صنعت پتروشیمی از چالش های پیش رو، خصوصا در نمادهای بزرگ خواهد بود و البته توقف رشد قیمت ها در بازار نفت و فرآورده ها نیز می تواند تا حدودی گروه را متاثر کند.

 در سیمانی ها همچنان روند نوسانی اخیر محتمل خواهد بود و به نظر می رسد گروه روند قبلی را با  تک نمادها دنبال کند.

در انبوه سازها و کاشی و سرامیکی ها هم با توجه به روند صعودی اخیر می توان وضعیت گروه را همچنان در میان مدت صعودی ارزیابی کرد.

در بانکی ها نیز روند نه چندان قوی "وتجارت و وبصادر" تا حدودی معاملات گروه را تحت تاثیر قرار داد. هرچند ن "ونوین و وبملت" معاملات قابل قبولی را پشت سر گذاشتند و به نظر می رسد در صورت ثبات روند بازار، همچنان وبملت، وسینا ، وپارس و ونوین" مورد توجه باشند.

به طور کلی در صورت ثبات نسبی در بازارهای جهانی و بازار ارز، می توان به ادامه روند بازار در میان مدت خوش بین بود و این بار انتظارات تورمی گروه های متاثر را با خود همراه خواهد کرد. اما باید توجه داشت ورود بی پروا به هر نماد به صرف روند مثبت بازار با ریسک زیاد همراه خواهد بود و در این سطوح رصد تحولات اقتصادی - سیاسی داخلی و جهانی بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش