به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : اثر 4 عامل بر طوفان بهاری بورس

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

اثر 4 عامل بر طوفان بهاری بورس

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 11 فروردین 1398
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
735

اثر 4 عامل بر طوفان بهاری بورس

دومین هفته کاری بورس با تاثیر پذیری از حداقل 4 عامل، طوفانی آغاز شد و شاخص بورس با صعود 3815 واحدی به رقم 185 هزار و 358 رسید.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،در جریان معاملات اولین روز از دومین هفته کاری بورس و در میانه تعطیلات نوروزی،شاخص کل با صعود 3815 واحدی،بهاری طوفانی را آغاز کرد و به رقم 185 هزار و 358 رسید که ناشی از حداقل 4 عامل بود.

در این روند صعودی ، شرکت های فولاد مبارکه، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، پتروشیمی جم، بانک ملت، چادرملو و تاپیکو، با اثر 438 تا 166 واحدی بیشترین نقش را داشتند تا ارزش روز بازار سهام شرکت های بورسی از مرز 700 هزار میلیارد تومان عبور کند و ارزش امروز معاملات هم بالغ بر 641 میلیارد تومان شود.

براساس این گزارش، در بررسی دلایل این جهش بهاری بازار سهام که از قبل هم توسط برخی پیش بینی شده بود ، احتمال تمدید معافیت تحریم‌های صادرات نفت ایران برای حداقل چهار کشور خریدار، رشد دسته‌جمعی کامودیتی‌ها در بازار جهانی، عدم رشد بازار در یکی دو ماه پایانی سال گذشته و روند سنتی بازار مبنی در ایام کاری نورزو ، اثر گذار بود.

به این ترتیب، حجم معاملات به رغم عدم حضور همه فعالان بازار جالب توجه بود و با وجود صف های خرید شرکت های غذایی،خودرویی، انبوه سازی، سیمانی و بانکی با جابجایی 641 میلیارد تومانی بیش از 2 میلیارد سهم همراه شد.

با این اوصاف با اتمام فروردین و گذشت از نیمه اردیبهشت که به زمان پایان معافیت از تحریم ها می رسد، انتظار می رود در صورت اعلام نتیجه ایی مثبت از این رویداد مهم، روزهای بهاری بازار سهام برای مدتی پابر جا باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش