به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آینده خوبی برای بازار سرمایه پیش‌بینی می کنیم

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

آینده خوبی برای بازار سرمایه پیش‌بینی می کنیم

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 21 اسفند 1397
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
550

آینده خوبی برای بازار سرمایه پیش‌بینی می کنیم

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران گفت: امروز پذیره نویسی انتشار اوراق صکوک شرکت سایپا در بورس تهران آغاز و در کمتر از ۲ ساعت سرمایه مورد نظر جذب شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روح الله حسینی مقدم، معاون شرکت بورس اوراق بهادار در نشست خبری پذیره نویسی اوراق ۷۰۰ میلیارد تومانی صکوک سایپا اظهار کرد: با توجه به تجربه موفق تامین سرمایه شرکت‌های بزرگی نظیر مخابرات، می‌توانیم آینده خوبی برای سال ۹۸ بازار سرمایه پیش‌بینی کنیم.

انتشار اوراق بدهی هلدینگ خلیج فارس تا پایان سال ۹۷

حسینی مقدم گفت: اقدام دیگری که بورس اوراق بهادار تهران تا پایان سال ۹۷ انجام خواهد داد، انتشار اوراق بدهی هلدینگ خلیج فارس است. مجموع این اوراق حدود یک هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی افزود: مجموع اوراق منتشر شده بورس تهران، ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده که ۲ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی برای رونق فعالیت شرکت‌ها بوده است.

حسینی مقدم در ادامه با اشاره به اینکه ابزارهای تأمین مالی در بازار سرمایه انگشت‌شمار هستند و باید روز به روز بروزرسانی شوند، گفت: شرکت‌های بورسی که باید تأمین مالی کنند کمتر به سمت تامین مالی پیش می‌روند. زمانی که فرهنگسازی صحیح و آموزش‌های جدی پیش رو قرا بگیرد دیگر نگران این موارد نخواهیم بود.

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران گفت: مقدار اوراقی که امسال در حوزه‌های مختلف منتشر شد نسبت به سال گذشته بیشتر بود، اما انتظار ما از بازار سرمایه بیش از این مقدار بود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته هم سایپا از طریق بازار سرمایه تأمین مالی کرد، اظهار کرد: با توجه به اینکه موافقت اصولی برای تأمین مالی دو شرکت دیگر از طریق اوراق صادر شده است به زودی شاهد تأمین مالی‌های دیگر از طریق بازار سرمایه هم هستیم.

حسینی مقدم گفت: در حال حاضر شرکت‌هایی هم در بورس هستند که ۴۰ سال از عرضه آن‌ها می‌گذرد، اما شناخت کافی از روش‌های تأمین مالی از طریق بازار سرمایه ندارند. ما در برخی از عرضه‌ها با عناوینی نظیر عرضه‌های عقیم هم مواجه می‌شویم یعنی عرضه یکبار اتفاق افتاده و دور بعد باطل شده است.

وی در پایان به واکنش مردم به بازار سرمایه اشاره کرده و گفت: گاهی نهادینه شدن سرمایه گذاری در بانک منجر به این می‌شود که مردم از بازار سرمایه برای خود غول بسازند، اما معتقدیم تجدید نظر بانک مرکزی در ارائه سودهای بانکی راه را برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه باز خواهد کرد.

سنا

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش