به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : شنیده های بازار سرمایه 27-06-97

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

شنیده های بازار سرمایه 27-06-97

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 27 شهریور 1397
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
717

شنیده های بازار سرمایه 27-06-97

شنیده ها ، اخبار کوتاه وشایعات موثر بر بازار سرمایه

فخوز

«فخوز» در صادرات اول شد. 3.1 میلیون تن تولیدات فولادی در پنج ماهه 97 صادر شد
واحدهای بزرگ فولادسازی کشور در پنج ماهه نخست امسال با صدور سه میلیون و 107 هزار و 171 تن از تولیدات خود، در مقایسه با مدت مشابه پارسال پنج درصد بیشتر صادرات داشتند.
بیشترین میزان صادرات در پنج ماهه سال 97 مربوط به فولاد خوزستان است که با صادرات یک میلیون و 110 هزار و 466 تن در پنج ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش پنج درصدی را نشان می دهد.

دارو ، پتروشیمی
هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از تصمیم جدید دولت برای شرکتهای دارویی و پتروشیمی خبر داد و اعلام کرد: داروسازان از حضور در رقابت بورس کالا معاف شدند و می توانند مستقیما" با شرکت های پتروشیمی قرارداد امضا کنند. هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس اعلام کرد: در توافقات صورت گرفته با تشخیص وزارت صمت تنها تعداد محدودی از مصرف کنندگان مهم مواد پتروشیمی مثل شرکت‌های داروسازی که تولیدات آنها ضروری است و جزو کالای اساسی هستند ‏برای تهیه مایحتاج خود از پتروشیمی‌ها از رقابت در بورس معاف می‌شوند. بر اساس توافق صورت گرفته، این تعداد محدود که از سوی دستگاه‌های مسئول شناسایی و معرفی خواهند شد، می‌توانند به ‏صورت مستقیم مواد پتروشیمی مورد نیاز پتروشیمی خود را با انعقاد قرارداد مستقیم با پتروشیمی‌ها ‏و با قیمت بورس، خریداری کنند.

شمش آلومینیوم / ایرالکو
 ایرالکو، بزرگترین واحد تولید کننده آلومینیوم کشور در اراک از ابتدای سال تاکنون بیش از ۹۰ هزار تن شمش راهی بازار‌های داخلی و خارجی کرد. مجیدی مدیرعامل ایرالکو گفت: با وجود مشکلات در تامین مواد اولیه و فروش با نرخ ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان گفت: تولید در کارخانه کم نشده و تلاش برای افزایش ۸ درصدی تولید نسبت به پارسال ادامه دارد.

شفن / مرجان

پتروشیمی فن آوران از راه اندازی پتروشیمی مرجان یکی از بزرگترین واحد های تولید متانول کشور خبر داد . شفن مالک 16 درصد از مرجان است.

بانک تجارت

خبرها حاکیست بانک تجارت نرخ تسعیر دلار را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرد (بانک اول)

پتروشیمی

نایب رییس انجمن صنعت پتروشیمی: نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی‌ تغییر می کند.

آخرین صورت حساب صادره / نایب رییس انجمن صنعت پتروشیمی با اعلام احتمال تغییر نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی‌ و عدم صدور صورت حساب سه ماه اخیر، گفت : دریافت قیمت خوراک به صورت ارزی غیر قانونی است.

فولادی

تولید شمش فولادی در پنج ماهه امسال 15 درصد رشد کرد

تولید شمش فولادی در 9 واحد بزرگ فولادسازی کشور در پنج ماهه نخست امسال با رشد 15 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به رقم هفت میلیون و 850 هزار و 602 تن رسید.

دارویی

شرکت‌های داروسازی از مراجعه به بورس کالا برای خرید محصولات پتروشیمی معاف شدند

طبق تصمیم جدید دولت، شرکت های داروسازی معاف از حضور در رقابت بورس کالا برای دسترسی به مواد مورد نیاز خود شدند و می توانند از این پس با شرکت های پتروشیمی به صورت مستقیم وارد امضای قرارداد شوند.

معدنی

وزیر صنعت خبر داد؛ واگذاری ٢٠٠محدوده امیدبخش معدنی به بخش خصوصی

وزیر صنعت از واگذاری ۲۰۰ محدود امیدبخش معدنی  به بخش خصوصی خبرداد و گفت:تلاش داریم از حقوق دولتی برای توسعه معادن استفاده کنیم و ریسک سرمایه گذاری دراین حوزه را کاهش دهیم.

فولاد

فولاد مبارکه اصفهان روز گذشته 11هزار کیلوگرم ورق گرمB با قیمت پایه 28326ریال و 11هزار کیلوگرم ورق گرم C با قیمت پایه 28195ریال در بورس کالا برای معامله روی تابلو قرار دارد.

پتروشیمی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی نامه بازگشایی سقف رقابت محصولات پتروشیمی را به بورس کالا ابلاغ کرد

با توجه به بازگشایی سقف رقابت محصولات پتروشیمی در هفته جاری، پلیمرها براساس سهمیه بهین یابی در بورس کالا عرضه خواهند شد، هفته گذشته نیز عرضه محصولات شیمیایی براساس سهمیه بهین یاب انجام و سهمیه بندی براساس عملکرد سال گذشته آنها لغو شد، به نظر می رسد تنها پلیمرهایی که بازار آنها دچار التهاب است، مانند پلی اتیلن های ترفتالات و پلی پروپیلن ها و...، همچنان براساس سهمیه عملکرد سال گذشته آنها در بورس کالا به فروش برسند.

ذوب

ذوب آهن اصفهان روز گذشته 30هزار و 14کیلوگرم تیرآهن با قیمت پایه 30535ریال و 20هزار و 20کیلوگرم میلگرد با قیمت پایه 27095ریال در بورس کالا عرضه کرد.

فولاد

در پی کاهش ۴۰درصدی مصرف آب ، تولید در «فولاد مبارکه» 13درصد افزایش یافت

بخاور

بر اساس شنیده حق بیمه های صادره شرکت رشد چشم گیری داشته است که از این محل تعدیل با اهمیتی خواهد داد. (شرکت در ۳ ماهه ۱۹ ریال سود ساخته است)

شجم

 خبرها از پتروشيمى تخت جمشيد حاكى از راه اندازى واحد PBR جديد با ظرفيت ٣٥ هزار تن و راه اندازى واحد توليد هگزان با ظرفيت ٣٠ هزار تن و راه اندازى نيروگاه برق با ظرفيت ٣٠ مگاوات و پروژه توليد تاير با ظرفيت ٥٠ هزار تن و پروژه توليد بوتادين با ظرفيت ١٠٠ هزار تن ميباشد .

بانک مرکزی بدهی

بدهی بانک‌های غیردولتی، خصوصی و موسسات اعتباری به بانک مرکزی پس از کسر خط اعتباری سپرده‌گذاران موسسات غیرمجاز به 69 هزار و 96 میلیارد تومان رسیده است که در نسبت به نیمه اول سال 92 بالغ بر 20.8 برابر شده است.

گمرک /ترخیص

رییس کل گمرک ایران گفت: با اصلاحات انجام شده در خصوص افزایش اقلام مشمول معافیت از مابه التفاوت ارزی، روند ترخیص کالا از گمرک از ۳ هزار و ۴۰۰ کامیون در روز به ۶ هزار کامیون افزایش یافته است.

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش