به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : شنیده های بازار سرمایه 18-06-97

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

شنیده های بازار سرمایه 18-06-97

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 18 شهریور 1397
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
675

شنیده های بازار سرمایه 18-06-97

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

خزامیا

آغاز فصل جدیدی از فعالیت‌های زامیاد؛

شاسی بلند زامیاد امسال به بازار می‌آید

مدیرعامل شرکت زامیاد از تولید و عرضه یک شاسی بلند ۷ نفره خاص به‌عنوان نخستین خودروسواری در تاریخ فعالیت این شرکت خودروساز خبر داد.

ومعادن

۱.۲۶ درصد از سهام سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات توسط شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور روانه میز فروش می شود. برهمین اساس، سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات که با سرمایه ۳.۴ هزار میلیارد تومانی در بورس تهران حضور دارد با عرضه بلوکی سهام توسط سهامداران عمده (شرکت توسعه معدنی وصنعتی صبانور) به فروش می رسد. عرضه بلوکی سهام که شامل بیش از ۴۳۱ میلیون و ۸۸۱ هزار سهم “ومعادن” است، چهارشنبه آینده ۲۱ شهریور به قیمت هر سهم ۲۹۰ تومان توسط کارگزاری حافظ انجام می شود.

عرضه اولیه نطرین

عرضه اولیه سهم شركت عطرین نخ قم با نماد «نطرین» روز سه شنبه 20 شهریور ، حداکثر 300 سهم و محدوده قیمتی 4680 و 4914 ریال

وبملت

فام گزارش داد: فروش ۴۴۱ ملک بانکی به ارزش ۲۶۳۸ میلیارد ریال

بر اساس گزارش رسمی شرکت فروش اموال مازاد بانکها، طی یک دهه گذشته ۴۴۱ ملک به ارزش بیش از دو هزار و ۶۳۸ میلیارد ریال از طریق مزایده‌های برگزار شده، به فروش رفته است.

نیما

مجموع معاملات فروش ارز صادراتی روز جاری در سامانه «نیما» به یک میلیارد و ۱۲۴ میلیون یورو رسید.

قند و شکر

مجری طرح چغندرقند و نیشکر کشور گفت: ذخایر شکر کشور برای سال 1398 تامین شده است و به واردات نیازی نداریم. علیرضا یزدانی افزود: قرار است سطح زیرکشت پاییزه چغندرقند از 17 هزار هکتار کنونی به 23 هزار هکتار برسد و مساخت اختصاص یافته به کشت بهاره ثابت بماند.

فولاد

مدیرعامل فولادمبارکه بر تحقق اهداف شرکت و تولید حداکثری تاکید کرد. بهرام سبحانی در جریان حضور در نواحی آهن سازی و فولادسازی و دیدار  با مدیران و کارکنان این نواحی، ضمن تقدیر از کارکنان شرکت در تحقق اهداف و برنامه ها بر نقش کلیدی در پیشبرد اهداف اقتصادی نظام اسلامی از طریق تداوم تولید، بومی سازی حداکثری تجهیزات و کالاهای موردنیاز و همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت های ایجاد شده تأکید کرد.

گلگهر

گلگهر شرکت غیر بورسی پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه را به شرکت معادن و‌فلزات فروخت. فروش مشارکت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در سهام شرکت تولید و توسعه پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه به میزان 51 درصد ، کلا به شرکتهای سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (2. 50 درصد)، شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور (0.2 درصد)، شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان (0.2 درصد)، شرکت کارگزاری سی ولکس(0.2 درصد) و شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی (0.2 درصد) با قیمت کارشناسی شده به علاوه 5 درصد، مشتمل بر قیمت هر سهم به ارزش 6.534.931 ریال (معادل 255.000 سهم عادی) جمعاً به مبلغ 1.666.407.456.000 ریال (بهای تمام شدۀ سرمایه گذاری مزبور به مبلغ 255.000 ریال می باشد)

کاوه

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در حوزه صنایع مادر بوده که از سال ۱۳۸۶ در زمینی به مساحت ۱۷۰ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس (بندرعباس) وارد فاز اجرایی گردیده است . بنا به گزارشات منتشر شده، فروش شرکت تا مرداد ماه سال جاری حدود هزار میلیارد تومان می باشد که نسبت به دوره مشابه سال قبل بیش از دو برابر افزایش یافته است. از جمله محصولات مهم این شرکت بیلت می باشد که متوسط سهم بیلت فروش رفته در گزارشات حدود 90 درصد رقم ریالی فروش را شامل می شود که از این رو تغییرات عوامل موثر بر قیمت و حجم تولیدی بیلت، می تواند ساختار سود و زیان شرکت را بشدت تحت تاثیر قرار دهد.

فولاد خراسان

اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در بازدید از فعالیت های تولیدی مجتمع فولاد خراسان، ضمن تقدیر از فضای بالندگی و نشاط حاکم بر فضای کار و تولید در شرکت، بر تلاش نمایندگان برای رفع مشکلات واحدهای تولید فولاد، به ویژه مشکلات فروش، قیمت گذاری محصولات و تنگناهای به وجود آمده در بازار محصولات فولادی تاکید کردند.

بورس کالا

تصمیمات جدید وزارت صمت برای عرضه محصولات فولاد و پتروشیمی در بورس کالا در راه است

معظمی، معاون وزیر صنعت گفت:

تصمیم های خوبی برای عرضه کالاها در بورس و حوزه فولاد گرفته شده که با ابلاغ دستورالعمل جدید طی دو هفته آینده، نگرانی های تولید کنندگان برطرف و بازار متعادل می شود.

صادرات

میزان صادرات در بخش صنعت و معدن طی سه ماهه نخست سال جاری از لحاظ ارزشی به ترتیب با رشد ۲۳.۶ درصدی و کاهش ۲۲.۹ درصدی و از نظر وزنی با رشد ۱۰.۹ درصدی و کاهش ۱۴.۲ درصدی روبرو شده است. میزان صادرات در بخش صنعت طی ۹۰ روز ابتدای سال جاری معادل ۴ میلیارد و ۷۹۶ میلیون دلار بوده که در قیاس با صادرات ۳ میلیارد و ۸۸۱ میلیون دلاری این بخش نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشدی ۲۳.۶ درصدی روبرو شده است. هم‌چنین میزان صادرات بخش معدن در سه ماهه ابتدایی سال جاری برابر ۳۲۳ میلیون دلار بود که در مقایسه با میزان صادرات ۴۳۲ میلیون دلاری مدت مشابه سال گذشته شاهد افت ۲۲.۹ درصدی صادرات در بخش معدن هستیم.

آلومینیوم

دبیر سندیکای صنایع آلومینیوم از کاهش ۳۰۰۰ تومانی قیمت هر کیلوگرم آلومینیوم در پی باز شدن سقف رقابت قیمت در بورس کالا خبر داد و گفت: انتظار می‌رود قیمت ها پایین تر نیز بیاید. ابوالفضل رضایی، درباره اثر برداشتن سقف قیمت‌ها از معاملات آلومینیوم در بورس کالا گفت: برداشتن سقف قیمت‌ها در بورس کالا توانست قیمت‌های آلومینیوم را تا حدود زیادی به سمت تعادل بکشاند.

کگل

پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گل گهر : با تمام توان در مجلس از گل گهر در حال توسعه دفاع می‌کنیم و اجازه نمی دهیم ذره ای در کارها توقف ایجاد شود. در ادامه جلسه پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بازدید از پروژه انتقال آب خلیج فارس به گل‌گهر گفت: این پروژه بایستی زودتر از اینها انجام می شد اما بنا به دلایلی به تاخیر افتاد و در نهایت با پیگیری‌های خوب مجموعه مدیریتی گل‌گهر به مرحله اجرا درآمد که امیدواریم تا یکی دو سال آینده شاهد افتتاح و بهره‌برداری کامل از این پروژه باشیم چراکه آغاز یک تحول در صنعت استان و به ویژه طرح‌های توسعه گل‌گهر خواهد بود و با سرعتی که در گل‌گهر وجود دارد همه پروژه هایش عملیاتی می‌شود.

مالیات

مالیات تولیدکنندگان ۵ درصد کم می‌شود

 بهادر احرامیان، عضو اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد:  برای آنکه سرمایه‌گذار نسبت به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های صنعتی تشویق شود، کاهش مالیات یکی از ابزارهای مناسب است. کاهش مالیات به رونق صنعت کمک می‌کند و باعث جذابیت آن می‌شود. در شرایطی که صنعتگران با تحریم و مشکلات متعدد روبه‌رو هستند افزایش نرخ بازده از فعالیت‌های غیر تولیدی می‌کاهد.

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش