به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : پیش بینی وضعیت ۱۵ صنعت بورس و ۹ تک سهم

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

پیش بینی وضعیت ۱۵ صنعت بورس و ۹ تک سهم

تاريخ ارسال پست:
شنبه 17 شهریور 1397
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
784

پیش بینی وضعیت ۱۵ صنعت بورس و ۹ تک سهم

یک کارگزاری با تکیه بر عواملی چون تسویه اعتبار کارگزاری ها، فضای سیاسی و بازار ارز و تصمیمات دستوری ، وضعیت ۱۵ صنعت را به همراه ۹ تک سهم مستعد توجه را پیش بینی کرد.

کارگزاری آبان درباره وضعیت این هفته بازار سهام و پیش بینی وضعیت صنایع مختلف اعلام کرد رویدادهای هفته گذشته در حالی منجر به رشد مجدد بازار شد که طیفی از وقایع از حذف سقف رقابت محصولات نفتی در بورس کالا و افزایش سقف مجاز نوسانات محصولات فولادی گرفته تا رشد شدید نرخ ارز در بازار آزاد، همگی سرمایه گذاران را راضی به ورود به برخی از گروه ها و نمادها خصوصا نمادهای صادرات محور کرد.

تلطیف اندک فضای سیاسی و اخباری مبنی بر احتمال بالای تصویب لوایح مبارزه با پولشویی می تواند آرامش نسبی بازار ارز و همچنین گرایش بازار به گروه های متاثر را به دنبال داشته باشد.از طرفی مشروط کردن صادرات محصولات فولادی و فلزات دیگر می تواند حاکی از ادامه رویه جاری نرخ گذاری در این صنایع با رویکرد محدود کردن شرایط ورود به بازار باشد.

همین موضع اقبال به نمادهای بزرگ بازار خصوصا در گروه های فلزات اساسی و محصولات شیمیایی را با تردید مواجه می سازد.

با فروکش کردن هیجان تقاضا در گروه های بزرگ بازار، طی چند هفته اخیر شاهد اقبال به گروه های کوچک تر بازار بودیم که به کم شدن فاصله بین شاخص کل و شاخص هم وزن منجر شده و به نظر می رسد این هفته نیز تمایل به گروه هایی مانند محصولات غذایی و قند و شکر، دارویی، واسطه گری های مالی، کانی غیر فلزی، کاشی و سرامیک، سیمان، ماشین آلات و دستگاه های فلزی، ساخت محصولات فلزی، محصولات کاغذی و زراعت و خدمات ادامه داشته باشد.

از طرفی گروه انبوه سازی نیز که در رشدهای اخیر چندان همراهی نداشته می تواند در سطوح فعلی قیمت ها مورد توجه قرار گیرد و پس از مدت ها به سطوح مقاومتی تکنیکی خود غلبه کند. خودرویی ها نیز می توانند متاثر از انتشار اخبار و همچنین بهبود نسبی فضای سیاسی با اقبال نسبی بازار مواجه شوند.

در گروه فراورده های نفتی همچنان شرایط مساعد است و بازار با حذف سقف رقابت در محصولات ویژه به رشد نرخ ارز در این گروه پاسخ مثبت می دهد.

در بازارهای جهانی نیز نفت همچنان در محدوده 70 تا 80 دلاری در نوسان است و ثبات نسبی را تجربه می کند هرچند چشم انداز بازار انرژی با توجه به کاهش صادرات و فروش نفت در آستانه نزدیکی به موعد اعمال تحریم های بخش انرژی ایران، صعودی پیش بینی می شود.

از طرفی آمار مثبت از بخش اشتغال امریکا با توجه به پیش رو بودن نشست فدرال رزرو در رابطه با تعیین نرخ بهره امریکا، رشد شاخص دلار را در پی داشته که همین موضوع در کنار تشدید جنگ تجاری، فشار را بر بازارهای کالایی افزایش داده است. هر چند در بازار داخل و در مقطع فعلی به صورت نسبی وزن تحولات ارزی در تصمیمات سرمایه گذاران قابل توجه است.

نزدیکی به موعد تسویه اعتبار کارگزاری ها و همچنین آمارها و اخبار مربوط به تحریم و فضای سیاسی می تواند همچنان فضای کلی بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

در تک سهم ها نیز "واحیا، وخاور، وبملت، رمپنا، رتکو،کاوه، هرمز، خصدرا و فاهواز" همچنان مستعد توجه بازار خواهند بود.

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش