به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : شنیده های بازار سرمایه 14-06-97

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

شنیده های بازار سرمایه 14-06-97

تاريخ ارسال پست:
چهارشنبه 14 شهریور 1397
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
747

شنیده های بازار سرمایه 14-06-97

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

مرجان

طرح تولید متانول پتروشیمی مرجان با ظرفیت تولید یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن در سال با حضور روحانی، رئیس جمهور به بهره‌برداری رسمی رسید.

بورس کالا ،  رینگ صادراتی

تمامی معاملات بورس کالا در رینگ صادراتی این بازار از امروز؛ سه شنبه 13شهریور97 بر مبنای نرخ ارز خرید سامانه سنا محاسبه خواهد شد. بورس کالا پیرامون تغییر سقف نوسان قیمت فرآورده‌های نفتی در این بازار نیز گفته است: تعیین قیمت پایه فرآورده‌های نفتی طبق روال گذشته و بدون تغییر انجام خواهد شد. بر این اساس دامنه نوسان قیمت برای قیمت‌های پیشنهادی بالاتر باز است. باز شدن سقف دامنه نوسان قیمت در بازار مفتول مس بورس کالا طی روزهای اخیر باعث شد تا قیمت این محصول 48 درصد بالاتر از قیمت پایه اعلام شده بر مبنای ارز 4200 تومانی کشف شود.

مبین/ دماوند

دماوند و مبین دو قطب تامین یوتیلیتی پتروشیمی های عسلویه

مدیر عامل پتروشیمی دماوند گفت: پتروشیمی های دماوند و مبین همکاری های گسترده ای برای تامین یوتیلیتی فازهای 1 و 2 پتروشیمی در منطقه عسلویه دارند.

شپدیس

مدیرعامل پتروشیمی پردیس خبر داد: توسعه طرح اوره آمونیاک «شپدیس» در قشم و چابهار

عرضه کل اوره در جهان 42 میلیون تن می باشد که پتروشیمی پردیس سهم 6.2درصدی از بازار جهانی اوره را دارد.

قیر

انفجار قیمتی قیر در پیش است!

وکیوم باتوم پالایشگاه بندرعباس با ۱۷۸ درصد رقابت و وکیوم باتوم پالایشگاه تهران با ۱۵۷ درصد رقابت به فروش رسید/ هنوز معاملات تایید نشده است

شکر صادراتی

پس از تحقیقاتی که انجام دادیم، متوجه شدیم که عده‌ای دلال با افزایش نرخ ارز روی به جمع‌آوری شکر از سطح بازار آورده و آن را به کردستان عراق و کشورهای آسیای میانه از جمله ازبکستان و ترکمنستان صادر می‌کنند. به اندازه نیاز شکر در انبارها موجود است.

سایپا

مدیرعامل سایپا گفت: ما درگیر اقدامات سودجویانه در بازار خودرو هستیم. قیمت محصولات در کارخانه پایین است ولی قیمت فعلی خودروها در بازار را نیز قبول نداریم.

ایران‌خودرو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو گفت: تمام اطلاعات مربوط به خودروهای ناقص را به سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده‌ایم. هاشم یکه‌زارع اظهار کرد: احتکار یک کار زشت و کثیف است و تولید خودرو ناقص به دلیل کسری در قطعه نمی‌تواند احتکار باشد ضمن آنکه مشتری پول این خودروها را پرداخته و ما موظف به تحویل به آنها هستیم.

شورای رقابت خودرو

رییس شورای رقابت از قابل قبول نبودن دلایل خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو خبر داد. رضا شیوا افزود: خودروسازان معتقد به افزایش قیمت مواد اولیه مانند فولاد، ‌آلومینیوم، ‌شیشه و مابقی مواد مصرفی این صنعت هستند که به علت واضح نبودن دلایل عنوان شده افزایش قیمتی در خودرو وجود نخواهد داشت.

لیزینگ ها

کارنامه ممتاز لیزینگ ها

دبیر انجمن ملی لیزینگ ایران نتایج بررسی صورت های مالی سال 96 صنعت لیزینگ را موفقیت آمیز دانست و شرایط این شرکت ها را در سال جاری را مطلوب ارزیابی کرد.

خودروسازان

مدیران عامل شرکت های خودروسازی ایران خودرو و سایپا از فروش 90 هزار خودرو در روزهای آینده خبر دادند.

کگل

در نشست معین های اقتصادی استان کرمان به میزبانی شرکت گل گهر ، مهندس تقی زاده مدیرعامل این شرکت و معین اقتصادی منطقه ۷ شهر به ارائه گزارشی مختصر از عملکرد شرکت گل گهر در راستای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی پرداخت. شرکت گل گهر بنا دارد میزان تولید محصول خود را درسال جاری به ۲۹ میلیون تن برساند، افزایش تولید از ۱۳ میلیون تن در ۳سال قبل به ۲۹ میلیون تن درسال جاری، یکی از مهمترین اقدامات شرکت درجهت اجرای اقتصاد مقاومتی است.

کاوه

مدیرعامل این شرکت از افزایش تولید در تمامی محصولات و افزایش فروش داخلی و صادراتی این مجتمع خبرداد و گفت: طی پنج ماهه نخست امسال محصولات تولیدی این شرکت با افزایش قابل توجهی روبرو بوده است به نحوی که محصول آهن اسفنجی با تولید 637 هزار و 592 تن با رشد 6/ 10 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل روبرو بوده و محصول شمش بیلت نیز با تولید بیش از 438 هزار تن، رشد 7/ 33 را تجربه کرده است. علی دهاقین تولید پایدار و کیفی فولاد کاوه جنوب کیش را تضمینی برای فروش داخلی و صادراتی این شرکت برشمرد و افزود: همگام با تولید افزایشی در بخش فروش داخلی و صادراتی نیز با رشد قابل توجهی روبرو بوده ایم به نحوی که فروش داخلی شمش در پنج ماهه نخست، با رشد 45 درصدی همراه بوده است. همچنین با توسعه مقاصد صادراتی و افزایش حجم صادرات طی پنج ماهه نخست امسال موفق به صادرات میزان قابل توجهی شمش به کشورهای هدف شدیم که در این بخش نیز رشد 7/ 20 درصدی را شاهده بوده ایم.

بانک مرکزی

بانک مرکزی اعلام کرد:

پرداخت 5.5 میلیارد یورو برای ارز کالاهای اساسی از ابتدای سال

بانک مرکزی بار دیگر با تاکید بر تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی، اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 5.5 میلیارد یورو ارز بابت ورود کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم تامین کرده است.

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش